شبکه ی ایرانی است . به گمانم آموزش باشد خیر سرشان . مثلا برنامه ای آموزشی است با حضور کودکان . مجری یک خانم و یک آقا هستند . آقای مجری و پسر بچه های ِ برنامه کاملا عادی لباس پوشیده اند . همگی  یک پولیور قرمز ِ خوشرنگ به تن دارند و خانوم یک روسری خاکی رنگ بد رنگ به سر کرده است که مدل لبنانی بسته است .از این مدل ها که طلق می گذارند جلوی روسری و تا پیشانی جلو می آورند روسری را . بعد دو تا دخترک ِ برنامه هم این جوری روسری سرشان کرده اند . همین قدر بد رنگ و عربی .

 بعد جالب است که این قدر می آیند می گویند ایران ، فرهنگ ایرانی و از طرف ِ دیگر اینقدر واضح فرهنگ عربی را هر روز غلیظ تر می کنند در این کشور ِ خراب شده .

شاید از نظر بقیه عادی باشد اما از دید من این یک تبعیض آشکار است که از حالا می خواهند توی فکر بچه ها بچپانند که همه ی چیزهای خوب و خوشرنگ برای آقایان است و همه ی چیزهای بد رنگ ِ بی جلوه برای خانوم هاست . که خانومها همیشه باید پشت آقایان باشند . مثل همین ِ عربهای ِ خرفت .

/ 3 نظر / 21 بازدید
رمیده

کاملا موافقم خیلی خیلی زیاد ! انقدر تو این جامعه فرهیخته هس که میتونن بهترین و قشنگ ترین نوع پوشش ررو با رنگ های قشنگ به سبک ایرانی تنظیم کنن که نگو! علاوه بر این پوشش زمخت ! این خانومایی که چادر میبندن و حتی وخت نمیکنن که قبل از شروع برنامه یه نگاهی به اینه بندازن ببینن مقنعه افتضاحشون چقدر چروکه و چقدر نامرتب دیده میشه !

محبوبه

تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که تو این جهنم دره بچه دار نشم....