جمعه را زیر رو رکن... بگو نیاید این دنیا جای او نیست

 

ق.ن: این پست جنبه ی ادبی ندارد

 

 

 

 

 

 

صبح جمعه دلت می خواهد بیشتر بخوابی چون شب قبلش تا دیروقت بیدار بوده ای. اما پدر تلویزیون را روشن می کند و صدایش را بلند . با خواهرت می آیند بالای سرت و نمی گذارند بخوابی . به هر زحمتی است از خواب بیدار می شوی . می روی پای بساط صبحانه  ، عطر چای هل دار مخلوط به کمی دارچین رخوت خواب را ا ز سرت می پرد . یک لیوان بزرگ چای تلخ می خوری . تلخ ِ تلخ

مادر هی اصرار می کند یک لیوان شیر بخوری اما تو حالت از دیروز دوباره بد شده و میل به غذا نداری . ریه هایت پر است از هوایی که له له می زنند که در باز دم نفست اولین باشند . اما انگار چیزی توی ریه هایت گیر کرده است که نمی گذارد . نه ناراحتی نه خوشحال . نه خوشی نه ناخوش . می روی پای نت که به شدت معتادش شده ای ، به وبلاگ های که زیاد دوستشان داری سر می زنی و کامنت می گذاری . کامنت های خودت را چک می کنی .تنهایی ، کسی در خانه نیست و مادر سفارش کرده بعد از ماهها غذای امروز را تو آماده کنی . می نشینی پای بساط خطاطی ات و هی به حال ِ نا خوشت گوشزد می کنی که اذیتت نکند که سرمشقت را خوب بنویسی . دلت تنگ می شود . هوای یه جای بکر و سر سبز می کنی ، شبیه کوچه باغی که جویی در آن جاری باشد . بنشینی زیر درختی و سایه اش را ببلعی . اما توی این شهر ماتم زده جایی نیست . بلند می شوی خودت را با غذا درست کردن سر گرم می کنی . مشغول فکر و خیالاتی و همچنان توی آشپز خانه مشغولی و با خودت فکر می کنی من خانم خانه ای خواهم شد که آشپزخانه اش می شود سنگرت . ناگهان سرت گیج می خورد و احساس می کنی یک مایع غلیظ  روی لبهایت سر می خورد . دست می زنی به بینی ات و گرمای خون را احساس می کنی . جلوی آینه به خودت نگاه می کنی و عجیب است که از دیدن خون دلت نمی لرزد حتی دوست نداری که پاکشان کنی . سرانجام صورتت را می شویی .

نصف روز جمعه می گذرد و تو باز هم میلی به خوردن نداری حتی غذایی که خودت درست کرده ای . همچنان مشغول سیر در اتصالات سرمشقت هستی . یکهو دلت هوای وبلاگ این روزهای سلماز می کند و آهنگ دلنشین اش را . می روی دوباره پای نت . مطلب شب آرزوهایش را یک بار دیگر می خوانی و دلت هوایی می شود و بغض . برای زهرا که در مشهد کامنت می گذاری که دلت صدای نقاره خانه می خواهد .

نفست دیگر بالا نمی آید و به سرفه افتاده ای و تلاشهای ... در راضی کردن تو برای رفتن پیش دکتر بی نتیجه است و همچنان مصرانه این درد کهنه را با خودت به دوش می کشی . احساس می کنی اگر این درد از تو جدا شود فاجعه ای رخ خواهد داد . هر نفسی که می کشی به نفس بعدی اطمینانی نداری و . درد توی قفسه ی سینه ات موج می زند و تو هم چنان دلت تنگ است . یک لیوان دیگر چای می خوری چقدر دلت هوس قهوه های باران را می کند دلت می خواهد بروی پشت میزهای طرح چوبش بنشینی همان صندلی که به بیرون اشراف دارد . بوی قهوه توی وجودت بپیچد و توی خیالاتت غرق شوی . اما بر خلاف جمعه های دیگر توی خانه می مانی بازهم تنهایی و حتی خوابت هم نمی آید مثل همیشه . بازهم آهنگ مخصوص سلماز را گوش می دهی و عصر است که در خانه ی تو پیچیده است . باید بروی برای خودت جایی در گورستان شهر رزو کنی . شنیده ای این روزها قبرها گرانتر از خانه های دنیوی اند.

انا لله و انا الیه راجعون

 

 

 

 

 

 

 

پ .ن:ناراحت نباش ، من زنده ام و روی پاهایم ایستاده ام . این پست فقط یک دلنوشته بود

/ 16 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
این روزها...

دلم خواست اینجا هم بگویم تلخ شدن و شیرین شدنت را: تلخ و شیرین جهان چیزی بجز یک خواب نیست مرگ پایان میدهد یک روز این کابوس را..

شالیز

دلنوشته ات به دل نشست و صاحب دل از غم به گل

حجت

درود .... ......... با یه غزل قدیمی به روزم که البته هیچ ربطی به حال و هوای اخیرم نداره

غسالخان

دارم وبلاگت رو میخونم... الان پست ابطحی هستم[ساکت]هیس س س س

غسالخان

شب بخیر دیگه.. رفتم بخابم.. خوندمت... حس فضولیم با خوندن پستهات ارضا میشد.. احساس فضل بگم بهتره[چشمک]شب بخیر[خمیازه]

شیمودا

خیلی تلخ بود به اندازه تلخی کاممان در این روزها

شیمودا

خیلی تلخ بود به اندازه تلخی کاممان در این روزها

این روزها...

من از این اسم ها که به هم می آیند میترسم.. مرخصی ام امروز و چه آرامم

امیر

من هم مبتلا شدم به طاعون.