نوستالژیانه

آن روزهایی که کوچک بودم ، آن روزهایی که هنوز هم شاگردی  گستره ی معنی اش از یک دختر بچه ی دبستانی بیشتر بود ، آن روزهایی که حسنک معلوم نبود کجا رفته بود ، آن روزهایی که پترس هنوز فداکار بود ، کبری هنوز مردد بود ، آن روزهایی که یک جلد ِ کاهی ِ قهوه ای رنگ با چند تا مداد که سال به سال بیشتر می شد  ، کتاب فارسی ام بود ، آن روزهایی که من بودم و شوق شاگرد اول بودن و رویای جایزه هایی که با کاغذهای برق برقی کادو می شدند ، آن روزها یک خود ِ خوب داشتم . خودی که شهریور که به سرازیری می رفت چشمهاش برق می زد ، خودی که دفتر مشقهاش را از لباسهاش دوست تر داشت ، که عاشق کلاس ِ ریاضی بود و حرص بقیه را در می آورد .  که عاشق مهر بود . ولی مهر عاشق او نشد . 

من یقین دارم هیچ کتابی بوی کتابهای ِ مدرسه را نمی دهد حتی اگر با تیزی ِ کاغذهاش انگشتم را ببُرم . هیچ شعری وزن ِ خوشا به حالت ای روستایی را ندارد ، حتی اگر هایکو باشد یا یک مسمط ِ پرمغز یا هر ... .  هیچ اوقات فراغتی به لذت زنگ های چند دقیقه ای تفریح  نمی رسد حتی اگر در جزایر هاوایی باشد .

یاد روزهای ِ مدرسه می پیچد توی سرم با سرعت ، بابا صفری ِ دبستان ایمان ، خانم بی شناس ِ اول ِ دبستانم ، بوی پاک کن های میوه ای ، روپوش توسی رنگ و کفش سفید ، اولین آب بابا ، مشقی که خیس شد ، روزی که اولین بار معلمم دعوایم کرد و من از شدت ناراحتی دفترچه یادداشتم را پاره کردم و یک دل سیر گریه کردم . یاد 20 گرفتن ها ، پارک رفتن ها ، خرید کردن های دم ِ پاییز ، کفش ِ گام ، کاپشن قرمز ، جمعه های بی کاری ، عشق مداد رنگی های ِ 24 رنگ ، آخ که چقدر زود بزرگ شدم ، پیر شدم ، گم شدم ، مشمئز کننده شدم .

پ.ن :خودم را تحریم کرده ام تا اطلاع ثانوی از جلوی هیچ فروشگاه لوازم التحریری رد نشوم .

/ 6 نظر / 4 بازدید
خودم

چه حس جالبی بهم داداین مطلب مرسی

Baran

چقدر هوس مدرسه کردم..:)

این روزها ..

وااای!!! حیف نبود نگی اینو دختر؟؟ جلد کاهی قهوه ای .. همیشه دور تا دور کتاب هایم جویده شده بود .. مثل حالا که دور تا دور خودم .. معصومه! دلم پاک کن خواست که بکشم روی عکس کتاب و فتیله های رنگی رو جمع کنم و زیاد که شد هی فشار بدم که پاک کن رنگی درست کنم .. دلم روپوش و شلوار یکدست خواست .. دلم خواست اونقدر کوچیک باشم که با دو نفر دیگه پشت یه نیمکت چوبی جا بشم .. حالا من خیلی وقته که با هیچکس هیچ جا جا نمیشم .. معصومه!! دلم ذوق کردن واسه گچ صورتی و آبی و زرد و سبز خواست .. آغاز سال نو .. با شادی و سرور .. هم دوش و هم زبان .. حرکت به سوی نور .. در دل دارم امید .. بر لب دارم پیام .. همشاگردی سلام .. همشاگردی سلام ..

این روزها ..

اون مداد قرمزایی که تهشون یه خط سفید داشتنا!! که لبمون رو قرمز میکرد .. اردو رفتن با بچه ها و خوراکی بردن و تو راه خوندن که رسیدیم و رسیدیم .. معصومه!! رسیدیم؟؟ یعنی ما که گفتیم کاشکی نمیرسیدیم، اون شنیده؟؟ یعنی این روزا واسه اون روزاست؟؟

هدیه

عجب کار سختی اراده کردی! وقتی هوا هم بوی کاغذ تازه می ده!

لینا

میشود من این متن را برای استادم بنویسم؟؟؟