خواب زده

یک کوچه باغ قدیمی است . دخترها لی لی بازی می کنند . پسرها آن طرف روی درختی که نمی دانم سیب است یا گلابی نشسته اند و دهن کجی می کنند . دخترها سنگ لی لی بازی اشان را پرت می کنند سمت پسرها . پسرهای ِ کچل فرار می کنند . دخترها بازهم بازی می کنند .

 بوی سیب زمینی تنوری می آید . از اینها که می اندازند توی آتش و خوب که سیاه شد می خورندش . یک حس مشمئز کننده ای دارد تمام تنم را می دود . گز گز می کند دور لبهایم . نوک انگشتهایم سرد است و خورشید می تابد . زن دستهایش سبز شده است . سبز ِ سبز . می گویم : چرا ؟ می گوید : سبزی پاک می کردم . می روم روی ایوان می ایستم . می خواهم داد بزنم . کسی جلوی دهانم را با دستش می گیرد . بر می گردم می بینم خودم است . می گویم : خودم جان چرا ؟ می گوید : صدای نکره ات گوشم را کر می کند . می گویم : فقط یک بار . می گوید : نه . لال مانی می گیرم . فکری ام که بروم یکی از این سیب زمینی ها با نمک بخورم . می خواهم بروم که دستم داغ است . یک سیب زمینی سیاه شده توی دستهایم نشسته . و نمک هم دارم . هوا دارد سیاه می شود . کلاغها می خواهند غار غار کنند اما انگار یک چیزی گیر کرده است توی گلویشان یا اینکه دلشان نمی خواهد صدا کنند و خفه شده اند . عوضش گنجشک ها جیک جیک می کنند . زمستان است ، تاریک است ، من سردم است . سیب زمینی را که باز می کنم وسطش هندوانه است . می گوید : عوض هندوانه ی نخورده ی شب یلدایت . نگاهش می کنم . و هنداونه ی میان سیب زمینی را می خورم .

باز هم دلم می خواهد داد بزنم . دهانم را باز می کنم . حواسم هست که نیاید . یک جیغ می کشم و چشم هایم ....

بالشم را می گیرم توی بغلم و یک لیوان آب خنک می خورم . خواهرم از صدای من بیدار شده است به گمانم ....

/ 19 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خورشید خانوم

مرا هم هوایی کردی ... بوی باران تازه می آید ... آبی باشی یا حق

ملیحه

كاش اين خودها جلوي فريادمان رااينقدر نمي گرفتند كه حالا براي فرياد زدنمان هم دنبال دليل بگرديم زيبا بود

شالیز

پس لطفا ایده را در وبلاگتان به گفتمان بگذارید من هم در توی وبلاگ کلاس مجازی می گذارم تا هفته بعد بعد از جمع بندی و مشخص شدن راویان شروع می کنیم. اگر طرح یا درونمایه ای نیز پیشنهاد شدکه چه بهتر [لبخند]

شالیز

من ایده را به اشتراک و نظر خواهی گذاشتن با اجازه http://mystudent.persianblog.ir/post/284/

امیر

بیچاره کچل ها![افسوس]

بتول

سلام من همیشه وبلاگتون رو با فید دنبال میکردم و اکثر اوقات حرفی برای گفتن نداشتم اما این متن وادارم کرد که بیام و بگم ممنون ، چند وقتی بود که یه متن با توصیفات عالی که تصاویر رو جلوی چشمم بیاره نخونده بودم ، مرسی[گل]

یوتاب

خواب خواب خواب نمیدانم این شب ها چه بر سر رویاهای زیبای کودکی ام امده همه شان دهن کجی می کنند و مثل اسب می تازند به جایش کابوس ها شده اند یاران مونسم!

یوتاب

چه خوابی بود معصومه قلمت هم قلم است بانو

عین میم

معصومه خانم سلام آیا من رو از گذاردن نظر منع و بلاک کرده بودی ؟ چون به دفعات سعی کردم برای این پستت کامنت بذارم ولی نمیشد . الان هم مطمئن نیستم براتون ارسال بشه یا نه !!!

سایبان

بیشتر من از صدای خواهرم بیدار میشوم تا او از صدای من!!! این سکوت سنگین انگار در خواب هم با من است...