*آقا یا خانوم  ِخبر ِصدا و سیمای ایران یک چیزی توی کت من نمی رود . اگر مملکت گل و بلبل ما اینقدر منافق و اغتشاش گر دارد به زعم شما ؛پس این شکم گنده های ن*ظ*ا*م مقدس اتان چه غلطی می کنند که شش ماه است نیم بیشتر ملت ایران منافق و اغ*تش*اش گر شده اند .

*ظهر عاشوراست . هیچ وقت از خانه بیرون نمی روم نه تاسوعا نه عاشورا . امسال آمده بیرون . ایستاده ام سر ِ کوچه ی خانه ی آقای منت*ظری . کمی آن طرف تر البته . سپ*ا*هی های نامحترم همه جا را پر کرده اند . کاری به اصل و فرع قضیه ندارم که اینجا مجال گفتنش نیست . دارم نگاه می کنم مردم عصبی و خسته ای را که خسته اند . که من هم جزو آن مردم هستم و دارم فکر می کنم  که این خستگی را هیچ کسی درک نمی کند . چه می شود که روح کسی آن قدر پست و پلید شود که آتش بگشاید به روی هموطنش . که منافق بخواندش ، که واجب ال .... . استغفرالله .

دارم نگاه می کنم و به بغل دستی ام که آرام حرف بزند .می گویم آن پسرک ریشویی که پالتوی بلند پوشیده لباس شخصی است . هر چند دماغش را بگیری جانش در می آید از فرط لاغری . دارم حرف می زنم که چشمم صحنه ای را می بیند . دو تا مثلا آقا که نامحترمی از قیافه اشان پیداست ، که ریش هایشان از ایمانشان بیشتر است حکما ،دست پسر جوانی را گرفته اند و هلش می دهند داخل یک سمند مشکی پلاک شخصی . و سرش را می کنند پایین .

از دیروز ظهر این صحنه همه اش جلوی چشم هام است . پسرک را کجا بردند . دیگر از او نشانی پیدا نمی شود . مطمئتم .

* یک دوست قدیمی است . می گوید مر*جع تق*لیدت کیست . می گویم ندارم و اعتقادی به این بازیها ندارم . می گوید نمازت قبول نیست . نگاهش می کنم اما چیزی نمی گویم . تکرار می کند حرفش را . می گویم شما فرض کن من نماز نمی خوانم . می گوید خودم دیده ام که می خوانی . می گویم شما فرض کن نماز من قبول نیست . کیفیت نمازم به خودم ربط دارد . می گوید امر به معروف نهی از منکر می کنم . می گویم خوش به حال ِ ایمان پاک ات  . و حالم به هم می خورد از روضه ای که برایم می خواند . قصه می بافد برای من . قصه ای که توی مغزش کرده اند . می گویم انسان جایز الخطاست و از خطاکار تقلید نمی کنم . ضمنا عدلی هم نمی بینم . عصبی می شود و شروع می کند به فحاشی . و تمام دوستی چند ساله امان را به باد می دهد . می گویم اما برای من تو هنوز محترمی . اختلاف عقیده را قبول دارم و احترام می گذارم به عقایدت اما قبولشان ندارم . مرا مرتد کافر می خواند از لیست دوستانش حذف می کند که به لقاءالله نزدیکتر شود .

پ.ن : نمی خواستم سی*ا*سی بنویسم که اینجا جایش نیست اما نمی شود که بشود . دلم خواست بگویم .

پ.ن : این پستمان ستاره دار شد .

پ.ن : یکی یک نشانه از اسلام را نشان من بدهد که تویش حجاب زنها و ریش مردها نشانگر خلوص ایمان نباشد ...

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوتاب

می خواستم در جواب این پست مصرعی رو بنویسم که همیشه سر در وبلاگم نوشته ام دیدم "رخت خواب دوشیزگی" نوشته دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر کز دیو و دد ملولم و انسانم ارزوست گفتند یافت می نشود گشته ایم ما گفت آنچه یافت می نوشد آنم ارزوست

یوتاب

معصومه جان سیاسی بنویس. اگر تو ننویسی پس کب بنویسه؟ کسی که هیچ نمیدونه؟ کسی که یه سری مزخرافت تو گوشش خوندن و باور کرده و حتی یه لحظه هم در موردشون فکر نکرده؟ اگه من و تو ننویسیم پس کی بنویسه

ليدي مارمالاد

[نگران]منم به چشم خودم دیدم دختر جوونی رو که از موهاش گرفتن پرتش کردن تو یه ون و بردنش این لباس شخصیها

حسینی

[گل]وقتی خدا را داریم چه حاجت دیگری . بگذار حذفمان کنند از لیست دوستان . چرا باید وقتمان را به پای ادمهای بی منطق هدر بدهیم وقتی ما را نمی فهمند.سبز باشی . ایزد نگهدارت.

حسینی

نه ریش مردها و نه حجاب زنها هیچ کدام نشان ایمان نیست . به فرموده قران :گرامی ترین شما نزد خدا با تقوا ترین شماست . پس تقوا شامل دروغ نگفتن و خیانت نکردن و غیبت نکردن و حق مردم را پامال نکردن و ... است . اینها نشانه ایمان است نه ریش و حجاب . چه بسا کسانی که یک چشمشان بیرون است و هزار تهمت و دروغ به دیگران می بندند.و یا ریش دارندو حق دیگران را پامال می کنند و خیانت می کنند.

شالیز

سیه رویی اهل غش و ظلمت شب هیچ گاه پایدار نبوده که باشد حالا و ریش بلند بلندای ایمان نیست و چادر پوشاننده بی ایمانی خدای روشنمان دارد زودتر از آن که دیر شود زود فقط از ته دل می گویم ویل لکل مکذبین وای بر دروغگویانی که دینشان هزینه ای بیش برای دنیایشان نیست

محسن2

فق العاده بود.بايد بهت تبريك گفت بابته اين نوشتت.معصومه خيلي قشنگ نوشتي اين يكي رو.

سایبان

اینجا جهان سوم است و این یعنی ما نان و سیاست میخوریم!!چطور میشود سیاسی ننوشت؟چطور میشود به ان پسری که سوار سمند شد فکر نکرد؟چطور میشود به مادرهای جلوی اوین نشسته فکر نکرد؟... دارم کم می اورم...