پیکر ِ فرهاد

" نمی دانم آیا می توانم سرم را بر شانه های شما بگذارم و اشک بریزم؟ 

یا دست های فرو افتاده و رخوت خواب آوری که از پس آن همه خستگی به سراغ آدم می آید به شما پناه بیاورم، در حالی که سخت مرا بغل زده اید و گرمای تن خود را به من وا می گذارید، گاهی با دو انگشت میانی هر دو دست نوازشم کنید و دنده هایم را بشمارید که ببینید کدامش یکی کم است، و گاه که به خود می آیید با کف دست ها به پشتم بزنید آرام؟

 بی آنکه کلامی حرف بزنید یا به ذهنتان خطور کند که چرا گریه می کنم، چه مرگم است؟

بی آنکه بپرسید من که ام، از کجا آمده ام، و چرا اینقدر دل دل می زنم، مثل گنجشک باران خورده؟

نه دیگر نمی توانستم.

بعد از آن سفرهای دور و دراز، بعد از آن همه سال تنهایی و دوری از چشمهای براق و سیاهی که با یک نگاه از پشت روزنه خانه اش زندگی مرابه آتش کشیده بود، دیگر نمی توانستم سرگردان بمانم.

آنچه را که می بایست از دست می دادم،داده بودم، خودم را فدای چشم هایی کرده بودم که شاید از پیش هم زندگی مرا زهر آلود کرده بود.

و انگار به دنیا آمده بودم که در هجران چشمهای سیاه و براق بسوزم. "

 

 

 

 

 

معشوق من !

بیا دستهایت را بگذار روی شانه هایم . آن وقت هیچ دستی نمی تواند مرا از خواب ِ تو بیدار کند ....

 

 

 

 

توضیحات : متن ِ پر رنگ بالا بخش ابتدایی کتاب " پیکر فرهاد " از عباس معروفی است . می شود گفت این کتاب ادامه ی "بوف کور " است از زبان زن روی جلد قلمدان . کتابی است فوق العاده . بی نهایت مسحور کننده .

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوتاب

سلام خانمی منم مثل خودت عشق کتابم وقتی یه نفر یه کتاب تازه بهم معرفی میکنه کلی ذوق زده میشم مرسی [گل]

1900

"..." بلی !! افسانه 1900 خودش است ... عباس معروفی هم کلا" با هدایت به دنیا اومده کتاب فروشی رو هم با همین نام باز کرد ... ولی از همه این ها که بگذریم فریدون سه پسر داشت یه چیز دیگست !!! هدایت از نگاه هدایت : "از این گذشته، شرح حال من هیچ نکتهٔ برجسته‌ای در بر ندارد نه پیش آمد قابل توجهی در آن رخ داده نه عنوانی داشته‌ام نه دیپلم مهمی در دست دارم و نه در مدرسه شاگرد درخشانی بوده‌ام بلکه بر عکس همیشه با عدم موفقیت روبه‌رو شده‌ام. در اداراتی که کار کرده‌ام همیشه عضو مبهم و گمنامی بوده‌ام و رؤسایم از من دل خونی داشته‌اند به طوری که هر وقت استعفا داده‌ام با شادی هذیان‌آوری پذیرفته شده‌است. روی‌هم‌رفته موجود وازدهٔ بی مصرفی قضاوت محیط دربارهٔ من می‌باشد و شاید هم حقیقت در همین باشد. [لبخند]

یوتاب

من کامنتهای 1900 رو خیلی دوست دارم. همیشه یه حرف تازه داره که به ادم بزنه

یوتاب

تقدیم به معصومه نازنین [گل]

خورشید خانوم

معصومه ... کاش زندگی فقط نشستن و خواندن تو بود. از تمام خستگی های زندگی ام این کار را بیشتر از هر چیزی دوست دارم. کاش فقط همین بود ... آبی باشی یا حق

shadow

چقدر قشنگ بود توی بحبوحه درس ها و کتاب های درسی نخوانده هوس خواندنش را کردم

شالیز

و انگار به دنیا آمده بودم که در هجران چشمهای سیاه و براق بسوزم. " و انگار برای سیاهی دنیا آمده ایم و انگار سیاهی...

سایبان

اسمش را نوشتم که یادم باشد در پرسه های انقلاب بخرمش...