..::طاعون زدگی::..

عطر کافور می آید ، فاتحه هایتان را آماده کنید

نویسندگی ِ با هم

یک دوست خوب شالیز عزیز  ایده ای را طرح کرده که اگر عملی بشود جالب است . من عین ایده ی خودشان را اینجا می نویسم و می خواهم که اگر میل دارید در این ایده شرکت کنیم . کار جالبی است . یوتاب بانو با شما هم هستم ها .

دنیای مدرن نوشتن مدرن را می طلبد. نوشتن مدرن نویسنده مدرن را می طلبد. نوشته ی مدرن خواننده مدرن را می طلبد. در دنیای سنتی و ماقبل مدرن نویسنده می نویسد و می شود راوی و خواننده می خواند و می شود قاری یعنی به ازای هر خواننده یک قرائت داریم. و به ازای هر نویسنده یک راوی البته با زاویه های دید متفاوت. حالا یا اول شخصند یا سوم شخص مفرد. حالا چرا اول شخص یا سوم شخص جمع نباشند که هر فردی توی فردیتش بشود اجتماع. متمایز و مرکب. مثل خورشید ولی توی کهکشان راه شیری. با هم معنی پیدا بکنند و بی هم با معنا باشند. ولی برای دنیای مدرن من فکر می کنم نویسنده هم باید تکثیر شود یعنی چند نویسنده ای و چند قرائتی. این خلاصه ایده ادبی است. نوشتن یک داستان به صورت چند نویسنده ای با نگارش های چند راوی متفاوت که هر کدام ایده دیگری را ضمن تکثیر به ایده خود پیوند می زنند تا جایی که بشود گفت چند نویسنده با شخصیت های روایی متفاوت یک روایت چند روایتی بالغ و متراکم با اجزایی برجسته که در عین برجستگی، بی هم معنایی ندارند را آفریده اند. 

 

هر کسی که می تواند این ایده را تکمیل کند بسم الله ، هر کسی می خواهد راوی باشد بسم الله و هر کسی طرحی، ایده ای یا درونمایه ای دارد بسم الله تا هفته بعد جمع بندی می کنیم و شروع می کنیم.

من خودم هم یک راوی هستم . راویان بشتابید ...

دوستانی که دوست دارند قلمشان را محک بزنند توی کامنت ها ایده ها و طرح های خود را بگذارند . ممنونم

  
نویسنده : معصومه آرزومندی ; ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/۱٦
تگ ها :